Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Минусовият кабел на зафира В бензин грее много

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 септември 2024 - 06:06

Запоявал ли си зеленясали кабели? Пробвай.
Жокер: И този вълшебен флюс няма да помогне. Даже и оная "извънземна киселина" от миналото - не помага.
Както казах, замазване на положението. И нищо им няма на болтовете. Вече 6-та година си седят и вършат чудесна работа, без да са пипани нито един път.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 13 септември 2024 - 06:51

 Д-и-м-о-в, на 13 септември 2024 - 06:06, каза:

Запоявал ли си зеленясали кабели? Пробвай.


Твоите бяха ли зеленясали и като ги дръпна се разпаднаха? Иначе съм почиствал и запоявал доста неща, не само "зеленясали"...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 септември 2024 - 13:38

 Rosen Popov, на 13 септември 2024 - 06:51, каза:

Твоите бяха ли зеленясали и като ги дръпна се разпаднаха? Иначе съм почиствал и запоявал доста неща, не само "зеленясали"...


Разпадаше се, да. На магия цялата работа.
Няма по-хубаво от новото. Кабел, 22 годишен, седял там грян 50 000 пъти и изстивал, всякакви влаги, течове, какво ли не. Няма как да е читав, нали се сещаш. :)
А и аз да искам от него, още колко... 10 години да върши нещо.. Остави тая песен. Щом кербовката е сдала багажа, значи не е виновна тя, а кабелът.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 септември 2024 - 13:40
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 13 септември 2024 - 17:18

Медта от греене и изстиване не се плаши, а разпадането на кабелите е свързано с постоянно навлизане на вода, не влага. На три коли съм им ремонтирал кербовките и на нито една не съм попадал на такова нещо...явно прецедент. Да не си рибар и редовно да потопяваш колата под вода?
За болтовата сглобка и кербовката само ще ти кажа, че една ръкохватка или маса на електрожен 190А я убива за година ежедневна работа, ако същата е запоена е почти вечна.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 септември 2024 - 18:17

Не съм рибар, но видя ли зеленясали кабели, това за мен е твърдо червена линия. След като мога да си го направя, имам всичко + кербовъчни клещи, защо да си играя с глупости? Да дупча, да завивам болтове, да стягам. Освен това, новите кербовки мога и да ги запоя на всичкото отгоре. Ето това ще е "още по-вечно".
Така или иначе, ще се вади, ако имаш само грееща отзад на алтернатора. Няма друг начин, освен вадене там на целия сноп. Затова смяна и знам, че там няма да бутам докато изгние до там, че да падна на земята като седна.

Не си струва, човече, повярвай ми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg